İstanbul Oda Orkestrası
Engin Ertan has been photographing the musicians of Flarmonia Istanbul and Istanbul Chamber Orchestras under the direction of Mr. Hakan Sensoy for four years.
The life of musicians need much dedication, discipline and sometimes even pain. Engin Ertan photographs are said to reflect this face of the musicians and have been selected for the book. For this nature, they have been selected for the book "Muzigin Sirri" (Mystery of Music) of Mr. Lutfu Erol.
The project targets to produce official PR photos for the orchestras and to produce the photographs for the project includes a photography exhibition and a photography book.
“…
Kısa zaman sonra Engin’in sanatçı, insancıl, dost canlısı, çalışmaktan yılmayan, sanatı ve en önemlisi sanatçıyı seven yanıyla yüzleştim.  Engin, fotoğraflar çekiyordu ve IOO’nun prova ve konserlerini karelemek istiyordu.  Tabidir ki bu denli çekici bir teklifi düşünmeden kabul ettim.  Engin o günden günümüze kadar orkestramızın kadrolu fotoğrafçısı konumuna geldi.  Provalarımızda ya da konserlerimizde varlığı ile yokluğu anlaşılmazken,  sonrasında çektiği fotoğrafları gördüğümde provada söylediğim sanatsal uyarıları, konserde sunduğumuz ezgilerin kıvrımlarını işttiğimi hissettim.

Bir fotoğrafçı sesli fotoğraf çeker mi ? Engin’in fotoğraflarını gördükten sonra yanıtım “evet” olacaktır.  Ayrıca, dostumun çektiği karelerde ben doğanın kokusunu, Istabul’un tarihi dokusunu, trafiğin gürültüsünü hatta iki gönlün bir samanlığın seyran olmasını duyumsuyorum.  Yaşayan, kendi dinamiğini, kendi atmosferini içeriğine katkı sağlayarak donuk ! karelerle aktarmak bu olsa gerek....
…”
Hakan ŞENSOY
Hakan Sensoy
İstanbul Oda Orkestrası - Genel Sanat Direktörü